Paket Tatilcim | Fethiye tatil paketi Turları | Balayı tatil paketleri | Ölüdeniz en hesaplı tatilPaket Tatilcim | Fethiye tatil paketi Turları | Balayı tatil paketleri | Ölüdeniz en hesaplı tatil

Zaten üye misiniz?

Paket Tatilcim | Fethiye tatil paketi Turları | Balayı tatil paketleri | Ölüdeniz en hesaplı tatilPaket Tatilcim | Fethiye tatil paketi Turları | Balayı tatil paketleri | Ölüdeniz en hesaplı tatil

Hesabınız yok mu?

Fethiye Kamp Alanları

Fethiye kamp alanlarını sizin için inceledik. Fethiye’de çadır bungalov konaklama kategorisinde yaptığımız mekan seçimlerinde Fethiye’ye tatile gelen misafirlerin yorumları ve yerli halkın tavsiyeleri ön plana alındı. Aşağıda ki listemiz umarım size yardımcı olur. Fethiye de plaj çadır kamp alanları adres ve iletişim bilgilerini size yardımcı olabilmek için sayfamızda yayınlıyoruz. Bu araştırma fethiyetatilturlari.com ekibi tarafından yapılmıştır.


   

Dünyaca ünlü kelebekler vadisi, eskiden olduğu gibi pek çok kampçının ve sırtı çantalı gezgincilerin en uğrak ve popüler yerlerinden birisi. Vadinin derinliklerinde ki 50 metre civarında yüksekliği olan şelale, vadiye farklı bir hava katıyor. Tabii ki 100 kadar kelebek çeşidini de gözleme imkanı bulmanız da bir ayrı güzellik ama kelebek mevsiminde. Kamp zamanı boyunca vadinin patika yollarında yürüyüş yapabilir, masmavi plajında yüzebilirsiniz. Vadinin içlerinde ki düzlük gölge alanlarda kamp çadırı kurabilir yada vadinin beyaz kuma sahip plajını da bu amaç için değerlendirebilirsiniz. Çocuklu ailelerden daha çok çiftlere yönelik olan kelebekler vadisi kamp alanı, akşam partileri ve hoş sohbetleriyle de oldukça ün kazanmıştır. Bu vadiye araçla ulaşmanız imkansız. Ama dağcılık deneyiminiz varsa, Ölüdeniz’den Faralya köyüne giderken kelebekler vadisi tepe manzarası olan yerden, patika yol ile ip yardımıyla inerek ulaşabilirsiniz. Ama bence en mantıklı ve tehlikesiz olan, Ölüdeniz plajından, bot taksilerle 20 dakika yolculuk yaparak kamp alanına geçmek.

KAMP OLANAKLARI

Tuvalet ve duş var ama elektrik yok.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken mutlaka yanınız da gıda ihtiyaçlarını ve bir miktar tıbbi malzeme getirmelisiniz. Eğer ekstra bir ihtiyacınız olursa da unutmayın, bot taksiler her gün kamp alanına gidip geliyorlar.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Aktaş plajı kamp alanı, Ölüdeniz – Faralya köyünde denize sıfır konumda yer almaktadır. Asfalttan ayrılıp patika yoldan 3 kilometre kadar ilerleyince bu bu cennet koya ulaşıyorsunuz. İzole bir konumda yer aldığından dolayı bölgenin oldukça popüler kamp alanlarından birisidir. Yemyeşil çam ağaçları ile çevrili, masmavi denizi olan bu koy plaj kısmı biraz taşlı ve açık denize baktığı için günün bazı saatlerinde biraz dalgalı olabiliyor ama  yüzmeye bir engeli yok. Ama denizi cam gibi. Ayrıca burada kamp günleriniz boyunca, kimi zaman yürüyüş parkurlarında maceraya düşebilir yada bu kamp alanına komşu olan kabak koyuna gidip yüzebilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI

Tuvalet, duş, sıcak su, wifi ve restoran bulunmaktadır. kahvaltı seçeneği de isteyen misafirlere sunulabilmektedir.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken mutlaka yanınız da özel ihtiyaç malzemelerinizi getirmelisiniz.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Dar boğaz koyu kamp alanı, Fethiye’nin cennet koylarından birinde yer almaktadır. Bu kamp alnı Fethiye otogarından 22 kilometre uzaklıktadır. Bu kamp alanına kadar araç yolu yoktur. Gemiler koyuna aracınızı park edip, 10 dakikalık yürüyüş sonrasında kamp alanına, bu cennet koya ulaşabiliyorsunuz. Aslında bence cennet gibi kalmasının nedeni de araç yolu olmaması. Bu koy da kamp yapmak ücretsiz. plaj biraz taşlık ama pek rahatsız etmiyor. Koyun sol tarafı biraz sığ ama sağ taraf açık deniz yönünde kaldığı için çabuk derinleşiyor. Balık tutmak isteyen kampçılar içinde gayet bereketli bir koy.

KAMP OLANAKLARI

Bu kamp alanında mangal yakmak serbest. tuvalet, duş vb. şeyler yok. Ama tam izole ortama sahip.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelmeden önce mutlaka gıda ve özel ihtiyaç alışverişi yapılmalıdır.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Kelebekler vadisi seyir terası ve faralya köyünü 5 kilometre kadar geçince, kabak koyunun içinde yer alan bu kamp alanı sahile 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. Yerdeniz kamp alanı, doğanın sesi ile baş başa kalabileceğiniz, etrafı ağaçlarıyla kaplı bir kamp alanıdır. Kamp süresince yürüyüş parkurlarını deneyimleyebilir, küçük şelaleleri gezebilir yada hamakta yatarak doğanın tüm seslerini dinleyebilir gün batımında denize girebilirsiniz. Kamp misafirleri için her akşam canlı müzik dinletisi yapılmaktadır. Bu kamp alanına kendi aracınızla gidebilir yada faralya dolmuşlarına binip son durakta indikten sonra kısa bir yürüyüş sonrası da ulaşabilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI

Tuvalet, duş, sıcak su, wifi ve restoran ile ücretsiz otopark bulunmaktadır. kahvaltı seçeneği de isteyen misafirlere sunulabilmektedir. Ayrıca balıkçılık malzemeleri, bisiklet ve ufak kıyı gezintileri için kano da bulunmaktadır bu kamp alanında.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken mutlaka yanınız da özel ihtiyaç ve gıda malzemelerinizi getirmelisiniz.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Karaot plajı kamp alanı sessiz bir ortamda kamp yapıp, yeşil ile mavinin dansını seyretmek isteyenlere uygun bir yerdir. Üstelik 12 adalar manzarası da cabası. bu kamp alanın etrafı narenciye bahçeleri, tatlı su dereleri ve gür ormanlıkla çevrilidir. Kamp alanından patika yollarla Yanıklar köyüne kadar macera dolu anlar yaşayarak gezebilir, plajın batısındaki Aksu tatlı su gölüne ulaşabilirsiniz. Oldukça geniş kamp alanına uygun araziye sahiptir Bu plaj 1. derece sit alanıdır ve bunun nedeni de, türü tükenmek üzere olan caretta caretta kaplumbağalara da ev sahipliği yapmasıdır. Kara ot plajı kıyısı ve denizin içi kum tabanlıdır, bu da size daha konforlu bir kamp alanı sağlıyor. Akşamları genellikle plaj da ateş yakılıp hoş muhabbetler yapılıyor, şarkı nameleri dilden dile dolaşıyor. Fethiye kamp alanları içerisinde ekolojik plaj ünvanına sahip tek kamp alanı burasıdır. Bu kamp alanında dikkat etmeniz gereken, kamp çadırınızı ve şemsiyenizi caretta caretta kaplumbağaların yumurtlama alanlarına denk getirmemeniz lazım.

KAMP OLANAKLARI

Bu kamp alanında mangal yakmak serbest. tuvalet, duş vb. şeyler yok. Ama tam izole ortama sahip.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken mutlaka yanınız da özel ihtiyaç ve gıda malzemelerinizi ve az da olsa sağlık malzemesini yanınız da getirmelisiniz.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Caretta kamp alanı, Çalış plajından bir kaç kilometre uzaklıkta olan Yanıklar köyü sınırlarında yer almaktadır. Etrafı çam ağaçlarıyla çevrilidir. Kamp alanının içinde ise bazı bölgelerde portakal ve mandalina ağaçları vardır. Plaja yürüme mesafesinde olan kamp alanında sabahları sizi horozların sesi uyandırıyor. Yani tam bir köy havası var burada. Bura da ayrıca karavan ile de tatil yapabiliyorsunuz. Caretta kamp alanına eğer aracınız yoksa otogardan kalkan yanıklar dolmuşuna binip, son durak da indikten sonra 5 dakika yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

KAMP OLANAKLARI

Bu kamp alanında tuvalet, duş, sıcak su, elektrik, restoran ve voleybol alanı vardır.

TAVSİYELERİM

Sadece temel ihtiyaçlarınızı alıp gelebileceğiniz bir kamp alanıdır. 2 kilometre uzaklığında zaten bakkal ve manav mevcut.

KAMP ALANI  KONUMU

     

Tarihi Kayaköy de bulunan pusula bungalov kamp alanı, çadırla kamp kurma imkanın yanında bungalov konaklama hizmeti de vermektedir. Koyu gölgeli ağaçların içinde ki bu tesis de sadece konaklama yapan misafirlerin kullandığı havuz da bulunmaktadır. Bu tesisi işleten kişi, yani Tunç Aksu çok ünlü bir gezginmiş. Gezdiği bölgelerde ki en popüler objeleri ve fikirleri kendi açtığı işletmesine ve Kayaköy’ün yapısına uyarlayıp misafirlerine sunmuştur. Bizce gayet de güzel ve sıradışı olmuş. Bura da kamp yaptığınız zaman içersin de 5000 yıllık geçmişe sahip kayaköy harabelerini ve nostaljik sokaklarını gezebilir, 4 kilometre uzaklıkta ki gemiler koyunda yüzebilir ya da doğa da güvenli patika yollar da Trekking yapabilirsiniz. Fethiye kamp alanları içerisinde tarih ile iç içe olan tek kamp alanıdır.

KAMP OLANAKLARI

Bu kamp alanında tuvalet, duş, sıcak su, elektrik, ücretsiz otopark, restoran, wifi ve çamaşırhane alanı vardır.

TAVSİYELERİM

Sadece temel ihtiyaçlarınızı alıp gelebileceğiniz bir kamp alanıdır.Boşu boşuna fazla eşya yükü yapmayın. Çok yakının da bakkal ve manav mevcuttur. Ayrıca tesis de birçok lazım olabilecek obje ve yemeği temin edebiliyorsunuz.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Ölüdeniz plajına 3 kilometre uzaklıkta olan Doğa kamp alanı, Çam ve zeytin ağaçlarının içinde huzurlu bir tatil sunuyor misafirlerine. Otogardan 12 km. uzaklıkta olan kamp yerine kendi aracınızla yada Ölüdeniz dolmuşuna binip Babadağ teleferik de ineceğim derseniz, 2 km daha patika yoldan yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Kamp alanından günde 3 defa şehir merkezine ücretsiz servis vardır. Organik kahvaltı imkanı da sunulan işletmede, bungalov konaklama hizmeti de verilmektedir. Doğa da yürüyüş yapma ve plaja yüzmek için gitmek haricinde tesis içinde de keyifli zaman geçirmeniz için Bilardo, masa tenisi, langırt, dart ve arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçireceğiniz oyun bahçesinde okey, tavla, tabu gibi oyun ve oyun alanları mevcuttur. Ayrıca haftanın belirli günlerinde akşamları, açık hava sineması da misafirlere sunulmaktadır.

KAMP OLANAKLARI

Tuvalet, duş, çamaşırhane,sıcak su, wifi ve restoran bulunmaktadır. kahvaltı seçeneği de isteyen misafirlere sunulabilmektedir. Eğlence ve aktiviteler içinde oyun ve oyun alanları mevcuttur.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken yanınızda temel ve  özel ihtiyaç malzemelerinizi getirmeniz yeterli olacaktır.

KAMP ALANI  KONUMU

    

Fethiye‘nin Yanıklar köyünde bulunan doğal kamp çadır alanı, Vadinin ortasında ırmak kenarında yer almaktadır. Yeşil vadi kamp alanı tam bir izole tatil düşleyenlerin mekanı olabilir. Kamp alanında telefon ve internet çekmiyor. Suyun şırıltı sesi ruhunuza inanılmaz iyi geliyor. Tabiat da yürüyüş yapmak da seçenekler arasında ön plana çıkanlar birisi olabilir. bura da kamp alanı oldukça eğlenceli ve huzurlu. Kamp alanı Fethiye merkezden 20 km. uzaklıkta ama aracınızla gidebilir ya da otogardan dolmuşa binip kamp alanına yakın konumda inip patika yoldan yürüyerek de ulaşabilirsiniz ama mesafe biraz uzun ve sıcak hava da eklenince biraz zorlayıcı olabiliyor ama yol manzarası müthiş. Otopark ücretli ve hafta sonları kamp alanı biraz dar kalabiliyor.

KAMP OLANAKLARI

Tuvalet, duş, çamaşırhane,sıcak su, wifi ve restoran bulunmaktadır. kahvaltı seçeneği de isteyen misafirlere sunulabilmektedir. Eğlence ve aktiviteler programları ve yürüyüş alanları mevcuttur. Otopark ücretlidir ve telefonun bura da çekmediğini bir kez daha hatırlatmak isterim.

TAVSİYELERİM

Bu kamp alanına gelirken yanınızda temel ve  özel ihtiyaç malzemelerinizi mutlaka getirmelisiniz. Patika yola girmeden önce mutlaka eksiklerinizi son defa gözden geçirin çünkü yakınlarda hiç bir medeniyet unsuru ve gıda temin edebileceğiniz yer yok.

KAMP ALANI  KONUMU